Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Rybnik: zbadaj się za darmo i skosztuj smakołyków

25.10.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

W niedzielę, 28 października w Rybniku odbędzie się Dzień Promocji Zdrowia. Zapraszają na niego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Szkoła Podstawowa nr 3, w której będzie miała miejsce impreza. W programie są m.in. badania wydolności serca, porady kosmetyczne oraz degustacja zdrowej żywności przygotowana przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

W godzinach 10-17 przeprowadzonych zostanie szereg badań przesiewowych. Wolontariusze zbadają m.in. ciśnienie, poziom cholesterolu, wydolność serca, a nawet podstawowe parametry krwi (wyniki będą do odbioru w tygodniu).

Wśród atrakcji znajdzie się degustacja smacznej i zdrowej żywności wegetariańskiej.

– Na naszym stoisku obok degustacji będzie też możliwość skorzystania z porad żywieniowych oraz na temat rzucania palenia. Będzie również badanie pikflometrem, które pozwoli na wykrycie ewentualnych dysfunkcji w układzie oddechowym – wymienia Anna Picho, kierownik filii ChSCh w Rybniku.

Warto zadbać o zdrowie i wybrać się na imprezę z całą rodziną. W programie przewidziane są także porady kosmetyczne z zakresu pielęgnacji stóp, dłoni, twarzy. Ponadto dla pań przewidziano konsultacje dotyczące samobadania i kontroli piersi oraz profilaktyki raka sutka i szyjki macicy. Do dyspozycji uczestników będą lekarze specjaliści.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Skorzystaj z szansy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział jest bezpłatny. Przypomnijmy, początek 28 października, o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybniku (przy ul. Wolnej 17).

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij