Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Rybnik: uśmiechnięty finał Noworocznego Upominku

11.01.2012, Noworoczny Upominek

10 stycznia w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rybniku odbył się lokalny finał tegorocznej edycji Noworocznego Upominku. Dzięki niej wolontariusze wręczyli prezenty ponad setce dzieci.

– Najmłodsi nie pozwolili nam w pełni zrealizować programu gier i zabaw przygotowanego dla nich – opowiada o spotkaniu Anna Picho, kierownik filii. – Byli tak żywiołowi i niecierpliwi w oczekiwaniu na prezenty.     

Akcja rozpoczęła się 30 grudnia. Przez ponad tydzień wolontariusze ChSCh zawozili paczki indywidualnie do potrzebujących rodzin z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i okolic. We wtorek, 10 stycznia zorganizowali spotkanie dla większej liczby osób. W siedzibie filii pojawiły się dzieci z rodzicami. Dla tych małych gości przygotowano krótki program połączony z rozdawaniem paczek. Dzięki sponsorowi najmłodsze z nich otrzymały również ilustrowane Biblie, a starsze – Nowy Testament. Równocześnie chętne osoby mogły skorzystać z darmowej odzieży wystawionej przez wolontariuszy.

Ogółem noworoczne upominki trafiły do 110 milusińskich. Prezenty pochodziły głównie od międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse i przygotowane zostały przez mieszkańców bogatych krajów europejskich z myślą o dzieciach w różnym wieku. Wśród podarunków przeważały słodycze, ubrania, przybory szkolne, artykuły higieniczne i drobne zabawki.

W rodzinie pani Ewy* były to pierwsze paczki od kilku lat. Jej dwie córki, Asia i Monika cieszyły się na przykład z kremu do twarzy, który dostały.

– To urocze widzieć dzieci tak uradowane z prezentów – podkreśla Anna Picho.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

*Imiona zmieniono w celu zachowania anonimowości osób.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij