Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Rybnik: EXPO Zdrowie na Rybnickich Dniach Promocji Zdrowia

23.05.2013, EXPO Zdrowie

EXPO Zdrowie to znana na całym świecie wystawa zdrowotna. Jej początki sięgają lat 80. ubiegłego wieku. W Polsce po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku. Wystawa była organizowana m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wiśle, Wrocławiu. 23 maja odbędzie się w Rybniku.

Zdrowotna ekspozycja będzie częścią jubileuszowych XX Rybnickich Dni Promocji Zdrowia, które odbywają się 22-24 maja. Dni promocji zdrowia organizowane są przez Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku. W ramach trzydniowego święta organizowane są liczne wydarzenia. Działania prozdrowotne skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Wystawę EXPO Zdrowie będzie można „zwiedzić” 23 maja. Organizuje ją lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), zaś udział jest bezpłatny. Wolontariusze będą czekać na uczestników od godziny 10 do 17 na parkingu przychodni PULS-MED (ul. Grunwaldzka), na terenie której odbywają się również XX Rybnickie Dni Promocji Zdrowia.Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, promujących osiem podstawowych zasad zdrowego stylu życia. Są to m.in. dieta, aktywność fizyczna, nawadnianie organizmu, odpoczynek.

Podczas EXPO będzie można wykonać proste badania profilaktyczne, Każdy, kto zdecyduje się na uczestnictwo w programie otrzyma kartę badań, do której będą wpisywane wyniki. Te następnie będzie można skonsultować z lekarzem. Do dyspozycji uczestników będzie wykwalifikowany personel medyczny m.in. lekarze i pielęgniarki.

Ponadto wolontariusze ChSCh nie tylko podczas EXPO Zdrowie, ale przez wszystkie trzy dni promocji zdrowia będą prowadzić stoisko z degustacją zdrowej żywności. Chętni będą mogli się przekonać o bogactwie kuchni wegetariańskiej, w tym również o tym, że zdrowe posiłki także mogą być smaczne.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij