Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Rybniczanie w trosce o zdrowie

3.09.2010, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

W tym roku Rybnickie Dni Promocji Zdrowia, organizowane przez Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku i tamtejszą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, miały już swoją siedemnastą edycję. W akcję włączyli się wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

22 kwietnia imprezę rozpoczął Regionalny Turniej Wiedzy o Zdrowiu dla Szkół Podstawowych, który poprowadziła Anna Picho, kierowniczka rybnickiej fili ChSCh. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach ruchowych oraz uzupełniali brakujące elementy w piramidzie zdrowia i teksty o działaniu podstawowych witamin. Dowiedzieli się też, co brać na drugie śniadanie.

Kolejny punkt programu stanowiły prelekcje, konsultacje lekarskie, ekspozycja sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego…

– Pomagaliśmy na różne sposoby: mierzyliśmy ciśnienie tętnicze i poziom tkanki tłuszczowej; sprzedawaliśmy książki o zdrowym stylu życia i udzielaliśmy porad, jak rzucić palenie – relacjonuje Anna Picho. – Nawiązaliśmy też wiele nowych znajomości, a szczególne zaciekawienie wzbudził nasz ogromny papieros – dodaje z uśmiechem.

Filia ChSCh w Rybniku od początku swojego istnienia uczestniczy w działalności prospołecznej mającej na celu ochronę zdrowia. Na Rybnickich Dniach Promocji Zdrowia nie mogło zatem zabraknąć stoiska ChSCh.

– Następnego dnia braliśmy udział w Międzynarodowej Konferencji  „Aktywnie i zdrowo”, która odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Braci Szafranków w Rybniku – kontynuuje Anna.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczestniczyło w niej około 80 osób.
Kolejne wystąpienia prelegentów, poruszające m.in. takie tematy jak: Zaburzenia emocjonalne u dzieci i młodzieży, Samobójstwa wśród młodzieży, Choroby przenoszone przez kleszcze, Zasady zdrowego żywienia młodzieży czy Propagowanie idei honorowego  krwiodawstwa, przeplatały utwory muzyczne. Równolegle, w Domu Kultury w Niewiadomie, trwała akcja honorowego poboru krwi.

27 kwietnia program zakończyły Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Rybniku.

Pomóż rybnickiej filii ChSCh chronić zdrowie Twoje i innych. Zasil rachunek bankowy:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia w Rybniku
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik
nr konta: 69 1240 1994 1111 0010 3061 2249

Tekst: Renata Parma

Korekta: Monika Otworowska-Nowacka

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij