Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Rybnicki Piknik Rodzinny, czyli przyjemne z pożytecznym

22.05.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Nieodłącznym elementem odpowiedniego funkcjonowania na co dzień jest dobra kondycja organizmu. Dlatego właśnie tak istotną kwestię stanowi profilaktyka oraz stałe kontrolowanie naszego stanu zdrowia. 19 maja w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Rybniku odbył się coroczny Piknik Rodzinny w ramach XIX Rybnickich Dni Promocji Zdrowia. W imprezie tradycyjnie uczestniczyli wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rybniku. 

Podczas pikniku zorganizowanego przez Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oraz Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Rybniku można było bezpłatnie skorzystać z wielu badań, w tym zmierzyć poziom cukru, cholesterolu, skontrolować morfologię, wydolność mięśnia sercowego czy słuch. Kobiety uczono, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Na miejscu pojawiła się również pomoc psychologiczna, z której mogły skorzystać osoby potrzebujące jakiegokolwiek wsparcia lub porady.

Aby nauczyć pomagać nie tylko sobie, ale i innym, zorganizowano pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, która w połączeniu z szybką reakcją często przyczynia się do ocalenia komuś życia.

– Dużym zainteresowaniem cieszyło się wykonywane przez wolontariuszy badanie pikflometrem, czyli urządzeniem do kontrolowania oddechu. Skorzystało z niego tak wiele osób, że w pewnym momencie zabrakło nam ustników – mówi Anna Picho, kierownik filii ChSCh w Rybniku. Lokalna filia ChSCh była jednym z wielu współorganizatorów imprezy. 

Oprócz wykonania powyższego typu porad i badań można było się również zrelaksować. Gościom zaproponowano masaże połączone z ekspozycją sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz porady i zabiegi kosmetyczne. Z tych ostatnich szczególnie usatysfakcjonowane były panie. A żeby było zarówno smacznie jak i zdrowo, na podsumowanie pojawiła się degustacja zdrowej żywności. 

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(Iwo)

Foto: materiały filii ChSCh w Rybniku

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij