Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Dzień Zdrowia w Boguszowicach

30.11.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

18 listopada, był Dniem Promocji Zdrowia w Rybniku. Impreza odbyła się w Domu Kultury w Boguszowicach, jej orgznizatorem był lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej. To kolejne wydarzenie promujące zdrowie. Program nie różnił się znacznie od wcześniejszych edycji, ale było też kilka nowości.

Tak jak poprzednio wolontariusze mierzyli uczestnikom m.in. cisnienie, poziom cukru, cholesterolu, przeprowadzili badanie słuchu. Dla pań były konsultacje kosmetyczne. Można było poddac się badaniu EKG – jednemu panu wykryto zawał, o którym nawet nie wiedział.

Najmłodszymi uczestnikami niedzielnego spotkania zajęła się fizjoterapeutka Sylwia Duńska-Uherek. Z konsultacji skorzystało sporo osób. Pani Sylwia pokazywała, jak masować dziecko, jak układać stópki, by miały szanse na prawidłowy rozwój, oceniała ogólną postawę oraz rozwój kinetyczny dzieci.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością, które obsługiwali wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Rozdałam wszystkie przepisy w jednej chwili – mówi Anna Picho, kierownik filii ChSCh w Rybniku. – Tych, dla których nie wystarczyło, odsyłałam na naszą stronę internetową – dodaje.

Ponadto na stoisku ChSCh można było przebarać się pikflometrem. Jest to urzadzenie służące do monitorowania parametrów oddechu.

– Badaniu poddało się około 50 osób – ocenia kierownik filii.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij