Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rybnik

Rybnik: promocja zdrowia na świeżym powietrzu

6.10.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Jak mówi stare polskie przysłowie: przez żołądek do serca. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rybniku zmienili je na własny użytek i postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym.

W piękną, słoneczną niedzielę, 18 września w parku im. H. Czempiela odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku przy współpracy z lokalną filią ChSCh. Degustacja została połączona z Dniem Promocji Zdrowia.

W ten sposób udało się przekonać całe rodziny do wykonania serii badań, m.in. badania palpacyjnego piersi, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania postawy ciała oraz poziomu cukru i tkanki tłuszczowej. Dla zainteresowanych odbył się również pokaz pierwszej pomocy. Wolontariusze nie zapomnieli o najmłodszych, przygotowując dla nich wiele ciekawych atrakcji i zabaw.                                                                                                                             

–  Stoisko ChSCh cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – opowiada Renata Początek-Parma, wolontariuszka filii w Rybniku. – Przygotowaliśmy zdrową żywność, której każdy mógł skosztować. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kotlety z płatków owsianych, które w smaku przypominały tradycyjne śląskie karbinadle. Upiekłyśmy także ciepłe, zdrowe bułeczki. Wśród dzieci prawdziwą furorę zrobiły kuleczki bakaliowe. Trud przygotowania degustacji wynagradzały nam uśmiechnięte twarze dzieci i serdeczność naszych gości.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 342 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Rybnik
ul. Wodzisławska 19a
44-200 Rybnik

Nr konta bankowego:
37 2030 0045 1110 0000 0278 5570

Kierownik: Anna Zofia Picho
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 507 159 612

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij